میانگین کارکرد سالیانه خودرو چقدر است؟

یکی از معیارهای اصلی قیمت‌گذاری خودروهای دست‌دوم بحث میزان پیمایش یا همان کارکرد کیلومتر است. اگرچه معیار دقیق و استانداردی در این زمینه وجود ندارد اما برخی از کارشناسان بر اساس آمار و تجربه میزان متوسط کارکرد ماشین در سال را محاسبه کرده‌اند.

سلامت فنی و افزایش عمر خودرو در ظاهر رابطه مستقیمی با میزان پیمایش آن دارد. اما واقعیت آن است که خودروهای بسیاری وجود دارند که از نظر ده‌ها هزار کیلومتر حرکت کرده‌اند، ولی از نظر فنی و ظاهری در سطح بسیار مطلوبی قرار دارند. از سوی دیگر خودروهایی هم هستند که فقط با چند صد کیلومتر پیمایش شرایط نامطلوبی از نظر ظاهری پیدا کرده‌اند.

به همین دلیل است که همیشه یکی از مشکلات دایمی بین خریدار و فروشنده خودروی دست‌دوم بحث کارکرد استاندارد خودرو در سال است. چراکه از یک سو فروشنده با اشاره به میزان عدد کیلومتر مدعی مناسب بودن وضعیت خودرویش است و از سوی دیگر خریدار تمایل دارد خودرو را برای بررسی بیشتر فنی سراغ مراکز مربوطه برود. با این همه، هیچ استاندارد مدونی برای تعیین میزان استاندارد پیمایش یک خودرو در یک سال وجود ندارد. چراکه هیچ‌ کارشناسی نمی‌تواند تمام شرایط رانندگی افراد را با هم مقایسه کند. بهتر آنکه بگوییم تمام اعداد و ارقام ارائه‌شده تنها حسب تجربه و جامعه آماری است.

چگونه کارکرد واقعی خودرو را تشخیص دهیم

یک خودرو در سال چقدر راه می‌رود؟

وقتی حرف از میزان پیمایش وسط کشیده می‌شود، پیش از آن باید نحوه و کیفیت کارکرد خودرو را در نظر گرفت. اگرچه کارشناسان می‌گویند به طور متوسط هر خودرو در سال چیزی بین 15 تا 20 هزار کیلومتر پیمایش می‌کند. ولی آیا این عدد برای تاکسی‌ها نیز صدق می‌کند. در مقابل آیا این عدد برای فردی که در اغلب اوقات سال از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کند و تنها در زمان مسافرت سراغ خودرویش می‌رود، معنایی دارد؟ این حساسیت گاهی تا جایی پیش می‌رود که اقدامات نامتعارف و غیرقانونی نیز شکل می‌گیرد. مانند تغییر در عدد کیلومتر به منظور فریب خریدار.

تشخیص کارکرد واقعی خودرو

تشخیص کارکرد واقعی خودرو با کمک دستگاه دیاگ

تصور کنید قصد خرید خودرویی را دارید که عدد کیلومتر آن 55 هزار کیلومتر را نشان می‌دهد. ولی فروشنده و به عبارتی مالک قبلی می‌داند که پیمایش واقعی آن چیزی بیش از 70 هزار کیلومتر بوده است. این چیزی نیست که یک راننده معمولی بتواند از ظاهر خودرو متوجه شود. اینجا همان نقطه‌ای است که به کارشناسی خودرو نیاز پیدا می‌کنیم. بدون تردید تنها با تجهیزات مدرن و دانش بالای مهندسی است که می‌توان این فریبکاری را فاش کرد. اگر تصور می‌کنید با چک کردن وضعیت ظاهری لاستیک‌ها می‌توانید به صحت عدد کیلومتر پی ببرید، باید بگوییم که چند حلقه لاستیک تمیز به مراتب ارزان‌تر از افت قیمت یک خودرو با کیلومتر بالای کارکرد است.

هوشیارانه خرید کنید

اگر به زودی قصد معامله خودرو دارید باید بدانید که در شرایط فعلی بازار خودرو رعایت نکردن برخی از موارد می‌تواند عواقب تلخ اقتصادی را برای شما به همراه داشته باشد. همواره توصیه می‌شود که اگر می‌خواهید خودروی دست‌دومی را خریداری کند، اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید، پس حتماً به یکی از مراکز کارشناسی خودرو مراجعه کنید. هرگز روی دانش و تجربه سنتی خودتان حساب باز نکنید. چراکه با کوچک‌ترین اشتباه ممکن است میلیون‌ها تومان ضرر و زیان ببینید.

منبع: ماشینچی
نویسنده: نیما حدادی